Gra w odpowiadanie na pytania, Liebster Blog Award i 254 filmy godne polecenia!

Witajcie!

Na początku chcę przeprosić za niezapowiedzianą przerwę w pisaniu. Moja osoba charakteryzuje się bałaganem emocjonalnym i nieterminowością, co jest skutkiem humanistycznej duszy. Poza tym miałam wyjątkowo ciężki okres w życiu. Większość i tak nie lubi czytać przydługich wstępów, więc przechodzę do rzeczy.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Zostałam nominowana przez Agnieszkę z bloga
http://jak-sie-ogarnac.blog.pl/2015/09/18/gra-w-odpowiadanie-na-pytania/
do gry w odpowiadanie na pytania. W tej notce znajdują się jej pytania do mnie i moje odpowiedzi oraz moje pytania do Agnieszki.

1. Jaki jest Twój ulubiony kolor i dlaczego?

Odp.: Trudno powiedzieć… Kiedyś był to różowy, ale byłam wtedy małą dziewczynką, a niemal wszystkie małe dziewczynki uwielbiają tę barwę. Potem niebieski, a właściwie błękitny, w którym zakochałam się ze względu na film „Piraci z Karaibów”, a dokładniej przez lazurową głębię wód morza karaibskiego. Później zauroczyłam się w kolorze fioletowym przez zamiłowanie do kwiatów krzewu bzu i fiołków, a poza tym uważałam, że barwa ta ma w sobie magię i moc. Tak, tak, wtedy interesowałam się okultyzmem i czarami. Następnie miałam fazę na wampiry, przez co połączenie czerni i czerwieni, wydawało mi się podniecającą mieszanką. Później jednak „faza” osłabła, a pojawiło się oczarowanie światem emo i gotykiem. Wszystko, co było czarne to moje. W końcu znudziło mi się na dobre, zwłaszcza, że nabawiłam się lekkiej depresji przez tę mroczną barwę i wróciłam do pastelowych jasnych tonów, co szybko mi przeszło, bo lubię dynamiczne barwy, dlatego widok pełnej gamy ostrych barw, najlepiej całego tęczowego kontrastu, sprawiał uśmiech na mej twarzy. Niedawno jednak miałam sen… piękny sen, dla którego porzuciłam te barwy i zakochałam się bezgranicznie w ciepłej, słonecznej zieleni, ale o czym był sen i dlaczego kolor zielony pełnił w nim rolę dominującą, dowiecie się z jednego z moich wpisów.

2. Kogo podziwiasz i za co?

Odp.: Najbardziej podziwiam moją przyjaciółkę. Podziwiam ją za jej oddanie obowiązkom, za sumienność w wykonywaniu pracy, za jej wiarę w swoje możliwości i jej mowy motywacyjne, dzięki którym zagrzewa ludzi do walki, za pasję do życia, za zaangażowanie w życie rodzinne, za jej zaradność, dobroć, charakter, postępowanie, za zasady moralne, których przestrzega, za jej silną wolę i piękno zarówno wewnętrzne i zewnętrzne, za jej inteligencję i za to, że nie ocenia ludzi po pozorach, za jej wyrozumiałość i umiejętność wybaczania oraz słuchania, za jej dobre rady i za jej wysokie ambicje, a najbardziej za to, że z miliona różnych ludzi to mnie wybrała na swoją przyjaciółkę.

3. Co cenisz w samotności, a co cenisz w życiu towarzyskim?

Odp.: W samotności cenię, na pewno, to, że daje poczucie prywatności, spokoju i niezależności, której czasem mi brakuje. W życiu towarzyskim natomiast, lubię wspólne zabawy i śmiechy, wspominanie dawnych czasów, dyskutowanie na kontrowersyjne tematy bez żadnego tabu, wygłupianie się bez żenady i poczucia, że zaraz ktoś cię wyśmieje…

4. Jaki film bardzo lubisz i dlaczego?

Odp.: Mam listę 254 filmów, godnych polecenia według mnie (I ta lista stale się powiększa), dlatego jednoznaczne określenie, który film i dlaczego lubię jest bardziej niż trudne, no ale dobrze, spróbujmy… Jednym z moich najbardziej ulubionych dzieł jest film „Zaklęci w czasie” z Rachel McAdams i Eric’iem Baną w rolach głównych. W ogóle lubię filmy, w których gra Rachel McAdams, bo zawsze idealnie się do nich wpasowuje, niezależnie od roli, jaką dostaje. W filmie tym, wciela się w rolę kobiety podróżnika w czasie, którego „skoki czasowe” nie mogą zostać kontrolowane. Film jest bardzo wzruszający i skłania do rozmyślań po obejrzeniu. Drugie dzieło to „Ocaleni” (2008r.) z Anne Hathaway. Film ten przedstawia kobietę, która ma pomóc ludziom cudem ocalonym z katastrofy lotniczej, uporać się z traumą, jednak pewne wydarzenia zmieniają całkowicie cel filmu. Początkowo nawet może się nam wydawać, iż oglądamy thriller, a w rzeczywistości jest to dramat mający na celu zastanowienie się nad sensem życia i istotą śmierci. Wspaniały dramat. Trzecim filmem jest „Nostalgia Anioła” z udziałem Susan Sarandon i Saoirse Ronan. Historia 14-letniej Susie Salmon, która zostaje zgwałcona i zamordowana przez sąsiada. Zawieszona pomiędzy niebem a ziemią, obserwuje swoich bliskich, próbujących ją odnaleźć. Dzieło to jest bardzo ambitne i ma ponadczasowe przesłanie. Pokazuje ludziom jak pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby. Ten film zawsze sprawia, że płaczę. Opisałam trzy dramaty, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę, ale nie chcę zapomnieć o żadnym z filmów, dlatego pod pytaniami umieszczę moją prywatną listę filmów godnych polecenia.

5. Jakie wydarzenie w swoim życiu uważasz za przełomowe? Dlaczego właśnie takie?!!!

Odp.: Przełomowe wydarzenie? Nie jestem pewna, czy takie istnieje w moim życiu. Na to, jaką jestem osobą, miało wpływ wiele czynników, począwszy od ludzi, których poznawałam, przez miejsca, które mnie pasjonowały lub wprost przeciwnie nudziły, po różnorakie sytuacje, które kształtowały mój charakter. Pytania, książki, wydarzenia kulturalne, porady, przemówienia autorytetów – to wszystko miało większy lub mniejszy wpływ na to, kim teraz jestem. Przełomowy moment może nam się ówcześnie wydawać codziennością, dopiero gdy patrzymy z perspektywy czasu na to, czy inne wydarzenie, zdajemy sobie sprawę, jak dalece nas ono zmieniło. Dlatego dla mnie nie ma typowego przełomowego momentu, bo każdy detal, mógł być tym przełomowym w moim życiu i nadać mu sens lub zmienić ówczesny bieg.

6. Co myślisz o współczesnym świecie?

Odp.: Współczesny świat…cóż za złożony temat! Na pewno nie mogę powiedzieć, iż mi się podoba. Gdyby nie rozwój medycyny i techniki to w ogóle by mi nie pasował. Może ten świat mnie się nie podoba, po części dlatego, że za nim nie nadążam, a po części dlatego, że mam sentyment do pewnych starych przekonań. Nowoczesny świat na swoje zalety, jak np. zlikwidowanie podziału społeczeństwa na kasty, równouprawnienie, szerzenie się tolerancji w świecie, itp. Jednak jak już wcześniej wspomniałam, że nie nadążam za wszystkimi zmianami, bo najzwyczajniej w świecie, jestem osobą, która powinna się urodzić jakieś 100 lat wcześniej, kiedy bieg dni był spokojny i nie poganiał ludzi ku samo destrukcji. Kiedyś człowiek doceniał te krótkie, ulotne chwile, kiedy mógł usiąść w cieniu drzew i patrzeć na otoczenie wokół i czuć, że przynależy do tego świata. Teraz jest to skrzywione. Świat nabrał zbyt szybkiego tempa, by mówić o przywiązaniu do ziemi, czy poczuciu przynależności do danej grupy społecznej. Teraz każdy pragnie zwrócić uwagę wszystkich na swojej osobie. Niektórzy nawet nie dbają o dobrą sławę, ale o sławę w ogóle, dlatego się cieszą, gdy zrobią coś złego, jak morderstwo, bo wtedy się o nich mówi, media zagęszczają temat, szukają sensacji, a ludzie przeżywają i dodają oliwy do ognia, nie wiedząc, że tak tylko pomagają tego typu szumowinom. Teraz żeby być popularnym trzeba robić z siebie debila, żeby zasłynąć należy szokować ludzi wulgarnymi fotkami, niemoralnym zachowaniem czy innego tego typu skandalem. I ludzie na to przyzwalają nagłaśniając i szerząc wśród znajomych takie historie. I jeszcze się dziwią, że takich sytuacji dzieje się więcej. Ech… szkoda gadać.

7. Z jakich przyzwyczajeń trudno by Ci było zrezygnować?

Odp.: Z tańca i czytania! Codziennie do czegoś tańczę, codziennie przeczytam, choć kilka rozdziałów jakiejś książki. To już tak silne uzależnienie, że chodzę chora, kiedy nie mogę sobie na to pozwolić. Ostatnio np. zachorowałam na zapalenie płuc i pani doktor kategorycznie zabroniła mi wstawania z łóżka, niestety się jej nie posłuchałam i tańczyłam przez co moja choroba się pogorszyła, że sama z siebie nie byłam w stanie wstać i wtedy byłam jeszcze bardziej wściekła i marudna.

8. Co Cię bardzo smuci, a co Cię bardzo cieszy?

Odp.: Smucą mnie fałszywe obelgi pod moim adresem. Smuci mnie los nowo-narodzonych, niechcianych dzieci. Smuci to, w jakim destrukcyjnym kierunku zmierza świat… Cieszą mnie dni, gdy wstaję rano, a za oknem śpiewają ptaki, a wschodzące słońce mówi mi, że to będzie dobry dzień. Cieszą mnie dobre oceny i szczęście bliskich. Cieszą mnie małe dzieci.

9. Czy jest jakaś umiejętność, którą bardzo chciałbyś opanować? Jaka? Dlaczego?

Odp.: Chciałabym grać na gitarze, ale jakoś nie mam do tego predyspozycji. Uczyłam się trochę, ale wychodziło mi to koszmarnie i dosyć opornie. Imponowali mi ludzi, grający na gitarze, stąd pomysł by spróbować…Ale kto wie, może spróbuję gry na pianinie? To też wspaniały instrument, na którym gry warto by było się nauczyć.

10. Czy masz ulubiony instrument muzyczny? Jaki? Dlaczego??

Odp.: Skrzypce. Skrzypce dodają energii i życia każdej piosence. Dzięki nim każdy utwór wydaje się być po stokroć bardziej emocjonujący i piękny. Lubię też dźwięk samych skrzypiec, bo w ich melodii odkrywam jakieś poruszające, trudne do wyjaśnienia uczucia, które wyzwalają w człowieku coś na kształt roztkliwienia, lecz pomimo uwielbienia ich brzmieniem nie chciałabym się uczyć na nich grać. Dlaczego? Bo słuchanie prawdziwych wirtuozów jest o wiele przyjemniejsze niż słuchanie własnych nieudolnych prób ich naśladowania, czego wynikiem jest fałszowanie i ranienie uszu ludzi wrażliwych na muzykę.

11. Czy wierzysz w miłość? Dlaczego? A co to miłość?

Odp.: Miłość…? Definicji jest kilka i co definicja, to inne odczucia do tego rodzaju miłości. Jest chemia, pożądanie, miłość rodzicielska, miłość rodzeństwa, która moim zdaniem pokrywa się z miłością przyjacielską, jest też seks mylony, głównie przez kobiety, z miłością partnerską. Wierzę w miłość, bo kocham rodziców, kocham mojego brata i kocham moją przyjaciółkę, jak siostrę, której nigdy nie miałam. Dlatego wierzę w te rodzaje miłości, bo to jest niemal wrodzona umiejętność. Bezwarunkowa i czysta. Miłość do przyjaciółki też niemal uważam za wrodzoną, bo znamy się od przedszkola, stąd moje przywiązanie do niej i traktowanie jej, jak członka rodziny zarówno przeze mnie, jak i moich rodziców i brata.

Sprawa się komplikuje, gdy mówimy o miłości partnerskiej, miłości kochanków. To ten rodzaj miłości, który jest zbyt rozległy, by zawęzić go do jednej pasującej wszystkim definicji miłości. Są ludzie, którzy wiążą się z kimś z przyzwyczajenia. Są też tacy, którzy przez dopasowanie w łóżku decydują się być razem i są też ci, którzy pragną założyć rodzinę, stąd szukają partnera o podobnych zainteresowaniach i znośnym wyglądzie, co jest uwarunkowane biologicznie, jako chęć skrzyżowania genów z osobnikiem silnym i zdrowym, by potomstwo również takie było. Często na początku nie ma między tego typu osobami miłości. Jest przyjaźń może i zażyłość, ale istnieje coś, co zbliża ludzi do siebie w późniejszym okresie trwania znajomości i pozwala na akceptację wad drugiej strony i tym czymś, a właściwie kimś jest dziecko, które jest trwałym cementem w związku dwojga ludzi. Maleństwo staje się ich priorytetem i celem i ten wspólny cel, jakim jest wychowanie, jak najlepiej pociechy, staje się elementem wiążącym obie strony, bo wymaga silnego zaangażowania uczuciowego i odpowiedzialnego postępowania w sytuacjach kryzysowych. Dziecko uczy bezinteresownej miłości. Pokazuje, że można kochać kogoś, nie wymagając niczego poza odwzajemnieniem tej miłości od drugiej osoby.

LIEBSTER BLOG AWARD

Zostałam również nominowana przez SimplyRedGirl z bloga
http://simplyredgirl.blog.onet.pl/
do Liebster Blog Award.

„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. W czym czujesz się najlepszy/a?

Odp.: Język angielski i język polski, ponadto w doradzaniu i analizowaniu psychologii i emocji danego człowieka.

2. Najbardziej szaloną rzeczą, jaką zrobiłem/am w moim życiu było?

Odp.: Urządzenie mocno zakrapianej alkoholem imprezy na 16 urodziny „Sweet Sixteen”, po której generalnie musiałam zrobić remont.

3. Twój znak zodiaku?

Odp.: Wodnik

4. Czy wierzysz we wróżby, przepowiednie, horoskopy itp? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Odp.: Tak, ale z dystansem. Na pewno coś w tym jest, skoro istnieją fanatycy okultyzmu i rzeczy, które faktycznie się zdarzają po ich interwencji. Istnieją jednak też oszuści, dlatego do każdej wróżby podchodzę ostrożnie. Poza tym jestem katoliczką. Moja religia odrzuca wiarę w tego typu rzeczy, ale ja podchodzę do tego w inny sposób. Może Bóg wiedząc, jak bardzo ludzie cenią sobie porady wróżbitów, przemawia przez nich, aby dać swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Są przecież ludzie, którzy uważają, że czują, jak jakaś mistyczna, kosmiczna energia przez nich przemawia, może w ten sposób Bóg dociera do swoich dzieci, ale niestety istoty ludzkie są podatne na wpływy, stąd przez wróżbitów może mówić zarówno Bóg, jak i wygnany przez Niego z raju Upadły Anioł. 

5. Jak pozbywasz się smutku?

Odp.: Tańczę, marzę, czytam <3

6. Czym dla Ciebie jest przyjaźń?

Odp.: Moją przyjaciółką od serca, od radości, od smutku, od wstydu, od miłości, od zwierzeń, od porad, od lenia i od głupawki :p

7. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Odp.: …Zdobyć dobrą pracę, uzyskać niezależność finansową, szczęśliwie się zakochać, założyć rodzinę, mieć czwórkę lub szóstkę dzieci :* Radzić sobie w życiu.

8. Jaki miałaby tytuł książka Twojego autorstwa i o czym by była?

Odp.: Osobiste pytanie, bo nawiązuje do pewnego snu, który miałam i posiadał on bardzo intymny charakter. Byłaby silnie związana z moimi wewnętrznymi demonami, fantazjami, przeżyciami, uczuciami i poglądami. Niewątpliwie główna bohaterka utożsamiałby osobę, którą chciałabym być. Opowiadałaby ona o mojej przyszłości w świecie zaplanowanym przeze mnie.

9. Czym jest dla Ciebie dorosłość?

Odp.: Patrz odpowiedź na pytanie nr 7.

10. Ulubiona rzecz/gadżet, z którym się nie rozstajesz? Dlaczego?

Odp.: Smartfon Samsung Galaxy i słuchawki – kocham słuchać muzyki i oglądać zdjęcia i ciekawe obrazki.

11. Jesień czy zima, a może lato lub wiosna? Jaka jest Twoja ulubiona pora roku i dlaczego?

Odp.: Lato, bo są wakacje oraz zima, bo są święta, ferie i moje urodziny :p

Nominuję te blogi do Liebster Blog Award:


 1. http://jak-sie-ogarnac.blog.pl/

 2. http://zielonamalpa.blog.pl/

 3. http://subiektywna-ja.blog.pl/

 4. http://rumiankoweslowa.blog.pl/

 5. http://podpowieka.blog.pl/

 6. http://rozazkolcami.piszecomysle.pl/

 7. http://nie-obliczalnaliczbamarzen.blog.pl/

 8. http://ostatnie12miesiecy.blog.pl/

 9. http://zyciegeja3.blogujacy.pl/

 10. http://trudnakowa.piszecomysle.pl/

 11. http://whatdefuck.blog.onet.pl/

A oto moje pytania do nominowanych przeze mnie blogów:

 1. Kim jesteś? (Jak opisałbyś/opisałabyś swoje wnętrze?)
 2. Ulubione miejsce, rzecz, osoba, celebryta, książka?
 3. Ulubiona piosenka/zespół/utwór?
 4. Ulubiony film i dlaczego ten?
 5. Największe marzenie?
 6. Czym dla ciebie są dzieci, uzasadnij?
 7. Czym jest miłość i przyjaźń? Zdefiniuj i podaj różnice.
 8. Jakie cechy powinien mieć przyszły partner?
 9. Jakie imię ci się najbardziej podoba? Jakie sama chciałabyś nosić? Jakie imię męskie ci się podoba?
 10. Kim chcesz zostać w przyszłości i dlaczego?
 11. Sen, który pamiętasz, który cię poruszył/który jest dla ciebie ważny, jeśli takiego nie masz, opisz taką sytuację? (Może to być koszmar albo sen z jednorożcami i tęczą)

 Czekam na wasze odpowiedzi, a poniżej umieszczam swoją prywatną listę filmów godnych polecenia, według kolejności alfabetycznej, abyście nie sugerowali się, który najbardziej, a który najmniej lubię. Niektóre z filmów znajdują się na niej przez sentyment, fabułę, przesłanie, ulubionego aktora czy inny istotny element, mający dla mnie znaczenie. Znajdziecie tam wszystko: komedie, thrillery, dramaty, horrory, bajki, romanse, filmy akcji, biograficzne, a nawet seriale i wiele innych.

254 filmy godne polecenia:

 1. 17 again (komedia romantyczna – Zack Efron)
 2. 3096 dni (biografia – thriller)
 3. 50 pierwszych randek (komedia romantyczna – Adam Sandler i Drew Barrymore)
 4. 50 twarzy Greya (melodramat – Jamie Dornan i Dakota Johnson)
 5. A.I. Sztuczna inteligencja (melodramat/komedia)
 6. Akademia Wampirów
 7. Akwamaryna
 8. Alicja w Krainie Czarów (2010) (Johny Depp, Helena Bonham Carter)
 9. American Pie (1999)
 10. Angus, stringi i Przytulanki
 11. Ania z Zielonego Wzgórza
 12. Anna Karenina (2012) (Keira Knightly)
 13. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (2002)
 14. Avatar (2009) (fantasy)
 15. Bardzo grzeczne dziewczynki (2014) (Dakota Fanning i Elizabeth Olsen)
 16. Belami – Uwodziciel (dramat historyczny)
 17. Biały oleander
 18. Big Love
 19. Błękit szafiru (2014)
 20. Błękitna Laguna
 21. Bóg nie umarł (2014)
 22. Bruce Wszechmogący (2003)
 23. Buntownik z wyboru (dramat)
 24. Był sobie chłopiec (dramat)
 25. Carrie (horror)
 26. Cena prawdy
 27. Charlie (The Perks of Being a Wallflower) (2012)
 28. Chłopiec w pasiastej piżamie (2008)
 29. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008) (Brad Pitt, Cate Blanchett)
 30. Córka generała
 31. Córka prezydenta
 32. Cudowne tu i teraz (2013)
 33. Czarna księga
 34. Czarownica
 35. Czas na miłość (Rachel McAdams i Domhnall Gleeson)
 36. Czego pragnie dziewczyna (2003) (Colin Firth)
 37. Czerwień rubinu (2013)
 38. Dary Anioła: Miasto Kości (2013) (Lily Collins, Jamie Campbell Bower)
 39. Dawca pamięci
 40. Diabelska przełęcz (2013)
 41. Diabeł ubiera się u Prady (2006) (Meryl Streep)
 42. Dirty Dancing (1987) (romans taneczny lata 50 – Patrick Swayze)
 43. Dorian Grey (2009) (dramat historyczny na podstawie powieści Oscara Wilda)
 44. Duma i uprzedzenie (2005) (Keira Knightly) (romans historyczny na podstawie powieści Jane Austen)
 45. Dwa tygodnie na miłość (komedia romantyczna – Hugh Grant i Snadra Bullock)
 46. Dzień Niepodległości (1996)
 47. Dziewczyna w czerwonej pelerynie (2011)
 48. Dziewczyna z perłą (2003) (Scarlet Johansson, Colin Firth)
 49. Dziewczyna z tatuażem (2011) (Daniel Craig)
 50. Dziewczyny śmierci (2015) (Nina Dobrev)
 51. Eden (2012)
 52. Edward Nożycoręki (Johny Depp)
 53. Efekt Motyla (3 części) (Ashton Kutcher)
 54. Eksperyment (2010) (Adrien Brody)
 55. Enigma
 56. Every Secret Thing (2014) (Dakota Fanning)
 57. Faceci w czerni (3 części)
 58. Fanny Hill – Zwierzenia kurtyzany
 59. Fantastyczna czwórka (2 części)
 60. Festen (1998)
 61. Final Girl – Ostatnia dziewczyna (2015)
 62. Galerianki
 63. Giganci ze stali
 64. Gwiazd naszych wina (2014)
 65. Hancock (2008) (Charlize Theron, Will Smith)
 66. Hanna (Saoirse Ronan)
 67. Harry Potter
 68. High School Musical (3 części)
 69. Hrabia Monte Christo
 70. I kto to mówi (3 części) (Kirstie Alley, John Travolta)
 71. I że cię nie opuszczę (2012) (Channing Tatum i Rachel McAdams)
 72. Igrzyska śmierci (4 części) (Jennifer Lawrence)
 73. Iluzjonista (2006)
 74. Intruz (Saoirse Ronan)
 75. Ja, robot (2004)
 76. Jak w niebie (2005)
 77. Jak zostać królem (2010) (Colin Firth)
 78. Jedna noc z królem
 79. Jedwab (Keira Knightly)
 80. Jej pierwszy raz (Nikki Reed)
 81. Jeniec: Tak daleko jak poniosą nogi (2001)
 82. Jestem Bogiem (2011) (Bradly Cooper)
 83. Jestem numerem cztery (2011)
 84. Jestem Sam (2001)
 85. Jesteś moim życiem (telenowela argentyńska)
 86. Jeździec znikąd (2013) (komedia z Johny Deppem)
 87. Jeżeli nadejdzie jutro (dramat) (Saoirse Ronan)
 88. Joe Black (1998) (Brad Pitt, Anthony Hopkins)
 89. Jumanji (1995)
 90. Juno (2007)
 91. Jupiter: Intronizacja (2015) (fantasy s-fi) (Channing Tatum i Mila Kunis)
 92. Kac Vegas (2009)
 93. Karol – człowiek, który został papieżem (2005)
 94. Keith (2008) (melodramat)
 95. Klik: i robisz, co chcesz! (2006) (komedia, dramat – Adam Sandler i Kate Backinsale)
 96. Klinika (2010) (thriller)
 97. Klip (2012)
 98. Kobieta Kot (Halle Berry)
 99. Kobieta w lustrze (telenowela kolumbijska)
 100. Kobieta w ukryciu (2013)
 101. Kochanice króla (2008) (The Other Boleyn Girl)
 102. Kocurek
 103. Kod da Vinci (2006)
 104. Kolor purpury (1985)
 105. Krew jak czekolada (2007) (fantasy)
 106. Kronika opętania (horror)
 107. Królewna Śnieżka i Łowca (2012)
 108. Królowa potępionych (2002)
 109. Książę i ja (2004)
 110. Książę Persji – piaski czasu (2010)
 111. Księżna (2008) (biograficzny, dramat kostiumowy z Keirą Knightley)
 112. Księżniczka i żołnierz (2001)
 113. Kto pierwszy, ten lepszy (komedia romantyczna)
 114. Kwarantanna 2: Terminal (2011)
 115. Kwiat pustyni (2009) (dramat biograficzny o Waris Dirie)
 116. Legenda Herkulesa (2014) (fantasy, przygodowy, starożytny – Kellan Lutz)
 117. Legenda Zorro (2005) (przygodowy romans historyczny – Antonio Banderas i Catherine Zeta-Jones)
 118. Leon zawodowiec (1994)
 119. Lista klientów (2010) (Jeniffer Love Hewitt)
 120. LOL (2012)
 121. Lolita (1997) (Jeremy Irons)
 122. Love, Rosie (2014) (komedia romantyczna) (Lily Collins)
 123. Lucy (2014) (Scarlet Johansson i Morgan Freeman)
 124. Łatwa dziewczyna (2010)
 125. Mała Królowa (dramat)
 126. Mały Nicky (komedia)
 127. Mama
 128. Maria Antonina (2006) (biograficzny dramat historyczny)
 129. Martha Marcy May Marlene (2011)
 130. Maska (1994)
 131. Maska Zorro (1998) (przygodowy romans historyczny – Antonio Banderas i Catherine Zeta-Jones, Anthony Hopkins)
 132. Medium
 133. Megan is missing (2011) (dramat, thriller)
 134. Melissa P. (2005) (Maria Valverde)
 135. Merida Waleczna (2012)
 136. Miasto 44 (2014)
 137. Moja dziewczyna (1991)
 138. Mulan (1998)
 139. Mumia (1999)
 140. Mustang z Dzikiej Doliny (2002)
 141. Na oczach wszystkich (Ukryta prawda) (2011) (thriller)
 142. Nędznicy
 143. Niania w akcji (2006) (komedia, akcja – Jackie Chan)
 144. Niech będzie teraz (Now is good) (Dakota Fanning)
 145. Nieletni/pełnoletni (2013)
 146. Nienarodzony (horror) (2009)
 147. Nietykalni (2011)
 148. Niezgodna (2014) (fantastyczny)
 149. Niezwykły przypadek Benjamina Buttona
 150. Nigdy w życiu! (2004)
 151. Nostalgia anioła (2009)
 152. Obecność (2013) (horror)
 153. Ocaleni (2008)
 154. Odwróceni zakochani (2012)
 155. Ojciec panny młodej (dwie części)
 156. Omen (1976)
 157. Opowieści z Narnii (3 części) (fantastyczny)
 158. Ostatni Egzorcyzm (horror)
 159. Ostatnia piosenka (2010)
 160. Oszukana (2008) (Angelina Jolie)
 161. Pamiętnik (2004) (Rachel McAdams)
 162. Pamiętniki Wampirów (serial – 7 sezonów – trwa)
 163. Paranormal Activity (horror)
 164. Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna (2010) (fantastyczny)
 165. Pianista (dramat wojenny)
 166. Piąta fala (2016)
 167. Piękne istoty (2013) (fantastyczny)
 168. Piraci z Karaibów (komedia fantastyczna)
 169. Pluję na twój grób (Bez litości) (2010) (thriller)
 170. Polowanie na czarownice (2011)
 171. Porwanie (2011) (Taylor Lautner, Lily Collins)
 172. Potwory i spółka (bajka animowana)
 173. Powrót do przyszłości (3 części)
 174. Powstali z popiołów (2003)
 175. Pożegnanie z niewinnością (2010) (dramat)
 176. Prawdziwe dziecko (2005)
 177. Projekt X (2012)
 178. Przeminęło w wiatrem (1939) (dramat historyczny)
 179. Przygody Merlina (serial)
 180. Punkt zwrotny (Na krawędzi) (The Ledge – 2011)
 181. Rocky (1976)
 182. Rodzina Adamsów (komedia fantastyczna)
 183. Romeo i Julia (1996)
 184. Romeo i Julia (2013)
 185. Roswell: W kręgu tajemnic (serial – 3 sezony)
 186. Rozważna i romantyczna (1995) (Kate Winslet, Hugh Grant) (dramat historyczny)
 187. Saga Zmierzch (5 części)
 188. Sala samobójców (2011) (animacja, thriller, romans, dramat)
 189. Sara (1997) (polski romans sensacyjny – Bogusław Linda, Agnieszka Włodarczyk, Cezary Pazura)
 190. Seksmisja (1983)
 191. Seks-taśma (2014) (komedia romantyczna – Cameron Diaz)
 192. Shrek (4 części)
 193. Siódmy syn (2014)
 194. Skazany na bluesa (2005) (Tomasz Kot) (polski dramat biograficzno-muzyczny o Ryśku Riedlu „Dżem”)
 195. Slumdog: Milioner z ulicy (2008) (dramat)
 196. Spacer w chmurach (melodramat – Keanu Reeves)
 197. Speed: niebezpieczna szybkość (1994) (Sandra Bullock)
 198. Spiderman (fantastyczny)
 199. Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem (2003) (Michał Żebrowski, Anna Dymna, Daniel Olbrychski, Małgorzata Foremniak)
 200. Stary, gdzie moja bryka?
 201. Sucker Punch (2011) (fantasy, thriller, akcja)
 202. Supernatural (Nie z tego świata) (serial – 11 sezonów – trwa)
 203. Szkoła uczuć (2002)
 204. Szósty zmysł (1999)
 205. Tato (1995) (Bogusław Linda, Cezary Pazura)
 206. Ted (2012)
 207. The DUFF [#ta brzydka i gruba] (2015)
 208. The Originals (serial – 3 sezony – trwa)
 209. The Runaways: Prawdziwa historia (2010)
 210. The Sisterhood of Night (2014)
 211. Thor (2011) (Chris Hemsworth)
 212. Titanic (1997)
 213. Toy Story (3 części)
 214. Tożsamość (2011)
 215. Transporter (2002)
 216. Trędowata (1976)
 217. Tristan i Izolda (2006)
 218. Trzy metry nad niebem (2010) (Mario Casas, Maria Valverde)
 219. Trzynastka (2003) (Nikki Reed)
 220. Tupot małych stóp (2006)
 221. Twój na zawsze (2010) (Robert Pattinson i Emilie de Ravin)
 222. Underworld (4 części)
 223. Upadłe Anioły (3 części)
 224. Uprowadzona (3 części)
 225. Wiecznie młody (1992)
 226. Wiecznie żywy (2013) (zombie)
 227. Wiek Adeline (2015) (dramat)
 228. Więzień labiryntu
 229. Wilk
 230. Willow (1988)
 231. Woda dla słoni (2011) (Robert Pattinson i Reese Witherspoon)
 232. Wojna i pokój
 233. Wojna państwa Rose (1989)
 234. Wredne dziewczyny (2004)
 235. Wyspa (2005)
 236. Wyścig z czasem (In Time) (2011)
 237. Wywiad z wampirem (1994) (Brad Pitt)
 238. Wyznania gejszy (2005)
 239. Wyznania małoletniej gwiazdy (2004)
 240. Zaczarowana (2007)
 241. Zaklęci w czasie (2009) (Rachel McAdams i Eric Bana)
 242. Zakochana złośnica (1999)
 243. Zakonnica w przebraniu (1992)
 244. Zaplątani (2010)
 245. Zbaw nas ode złego (2014)
 246. Zbuntowana (2015)
 247. Zbuntowany Anioł (telenowela argentyńska)
 248. Zielona mila (1999)
 249. Znachor (1981) (Anna Dymna)
 250. Zołuszka (2012 – kopciuszek po rosyjsku)
 251. Żar (2002)
 252. Żelazna dama (2011)
 253. Życie jest piękne
 254. Życie, którego nie było (2004) (Julianne Moore)

 Napiszcie, czy znacie filmy z listy, a jeśli większość znacie i lubicie to może polecicie mi jakiś preferowany przez was? 

To do napisania, 
Wasza Antoinette_Arietta_Devereaux

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>